hipi
04 خرداد 1402 - 16:35

ورود دادگستری استان تهران‌ به ترک فعل‌ها تغییر کاربری اراضی دماوند

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: آمار ورودی پرونده‌های قضایی تغییر کاربری اراضی در دماوند بسیار زیاد است و ضروری است دستگاه‌ها بر عملکرد و ترک فعل‌ها در حوزه اراضی ملی و منابع طبیعی نظارت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، علی القاصی مهر ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان دماوند با تبریک ایام دهه کرامت اظهار داشت: همه ما امروز مأموریت داریم خدمتگزار مردم باشیم و بی‌شک فرصت خدمتگزاری و امانتداری کوتاه و گذرا است.

وی افزود: اولویت دستگاه‌ها باید در جهت مطالبات مردم که امروز در موضوعات معیشتی و اقتصادی است، برنامه ریزی و مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه گفت: در مجموعه دستگاه قضایی نیز که بر پایه اجرای عدالت و حق استوار است باید تمام ظرفیت برای احقاق حقوق مردم و افزایش عدل و انصاف در جامعه باشد تا تصویر ذهنی دادگستری نزد مردم صدور احکام عادلانه و عدالت گستری در جامعه باشد.  

القاصی مهر با اشاره به این گزاره که مردم دادگستری را ملجأ و پناهگاه خود می‌دانند تصریح کرد: نتیجه خدمات و اقدامات دستگاه قضایی باید این احساس را در فکر و دل مردم ایجاد شود تا این اطمینان را داشته باشد که وقتی به دستگاه قضایی مراجعه کند به حق خود می‌رسد. 

وی افزود: مردم در مراجعه به مسئولان دادگستری نباید هیچ گونه شبهه و ابهام و ترسی نداشته باشد و در هنگام مراجعه مردم نیز بایستی مقام قضایی گوش شنوا داشته باشد و صبورانه و با حوصله حرف مردم را گوش کند.

رئیس کل دادگستری ابراز داشت: اگر رسیدگی به پرونده‌های قضایی در یک روند متعارف قانونی و کوتاه صورت پذیرد با وجود همه کمبودها متواند بیشتری رضایت مردم را در پی داشته باشد.

وی با برشمردن اولویت‌های جرائم استان تهران از سرقت به عنوان اولین ردیف وقوع جرم نام برد و گفت: زیبنده نظام اسلامی نیست که افراد معدودی آسایش مردم را با دست درازی به اموال و منازل و اتومبیل اشخاص، بخواهند برهم بزنند. 

القاصی افزود: لازم است مردم در حکومت اسلامی احساس امنیت و آرامش داشته باشند و اگر امروز در کوتاهترین زمان با فرد خاطی و مجرمان برخورد نکنیم مسئول هستیم و کسی که بی‌قانونی می‌کند باید قانون در موردش اعمال شود.

وی تصریح کرد: در شهرستان دماوند آمار ورودی پرونده‌های قضایی در زمینه تغییر کاربری اراضی بسیار زیاد است و ضروری است دستگاه‌های عضو شورای حفط بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی و شورای تأمین شهرستان ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه بر عملکرد و ترک فعل‌ها در حوزه اراضی ملی و منابع طبیعی نظارت داشته باشند و جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با اختیارات قانونی بدوا برای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال و تغییر کاربری اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام کنند.

در این مراسم از خدمات برهان رضایی تقدیر و محمد صادق رفیعی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان دماوند حکم انتصاب خود را از رئیس کل دادگستری استان تهران دریافت کرد.

گفتنی است که در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان دماوند، شاکرمی قائم مقام رئیس کل، سید رضا سجودی معاون منابع انسانی، معاونین قضایی دادگستری استان تهران و همچنین طاهر خانی فرماندار شهرستان دماوند، حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه دماوند و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238112